РОЗВИТОК МОБІЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДОСТУПУ ДО МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ НА БАЗІ 3G/4G В ОБЛАСТІ – ОДИН З ПРІОРИТЕТІВ РОБОТИ ОДА

Розвиток мобільних технологій доступу до мережі Інтернет на базі 3G та 4G стали однією з головних тез доповіді тимчасово виконувача обов’язків начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА Сергія Марчишинця цього тижня, 04.05.2020, на нараді в голови облдержадміністрації з питання „Про стан підключення до мережі Інтернет об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів, що надають публічні сервіси, та покриття швидкісним інтернетом автомобільних доріг державного значення”.

«Серед найпоширеніших проблем, що виникають в процесі розвитку інфраструктури підключення до мережі Інтернет можна виділити той факт, що більшість сіл віддалені від основних оптоволоконних магістралей. Тому місцеві провайдери відмовляються від робіт із прокладання оптоволокна через великі відстані між точками монтажу обладнання або через складність рельєфу в певній місцевості, що значно підвищує вартість цих робіт», – зауважив Сергій Марчишинець.

Враховуючи це, технології доступу 3G/4G можна вважати ефективною альтернативою провідним технологіям широкосмугового доступу до мережі Інтернет, в тому числі у віддалених населених пунктах області та автомобільних дорогах загального користування.

Полтавська ОДА дотримується загальнодержавних напрямків реалізації політики у сфері цифрової трансформації України, зокрема для досягнення цілей, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України в частині надання 100% публічних послуг громадянам та бізнесу онлайн, а також покриття 95% транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів високошвидкісним інтернетом. Тож, реалізуючи завдання з цифровізації регіону, головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим було ініційовано підписання меморандумів між облдержадміністрацією та найбільшими операторами-провайдерами мобільного зв’язку в Україні. Це дозволить забезпечити максимальне покриття якісним мобільним зв’язком рівня 4G, а також надати широкосмуговий доступ до мережі Інтернет на території області.

В рамках підписання даних документів сторони орієнтуються на співпрацю у створенні, організації та реалізації спільних проектів та заходів на базі швидкісного мобільного інтернету в мережах 3G та 4G, а також у залученні передового світового досвіду, інноваційних технологій для розробки, створення та розвитку спільних проектів.

Меморандум про співпрацю вже підписано з ПрАТ «ВФ Україна», що дало змогу ініціювати спільне дослідження наявності актуального покриття швидкісним мобільним інтернетом на базі технологій 3G та 4G території області за градацією:

  • область;
  • райони та міста обласного значення;
  • дороги державного значення.

Управлінням спільно з ПрАТ «ВФ Україна» проведено аналіз стану покриття Полтавської області мобільним інтернетом на базі технологій 3G та 4G на початок 2020 року. Згідно отриманих даних мобільним інтернетом на базі технологій 3G та 4G користується відповідно 96% і 86% населення області. При цьому, всі міста обласного значення мають 100% покриття мобільним Інтернетом стандартів 2G/3G/4G від ПрАТ «ВФ Україна».

Також, на початку 2020 року досліджено якість покриття широкосмуговим мобільним 3G/4G інтернетом автомобільних доріг державного значення в межах Полтавської області. Загальний відсоток покриття державних автодоріг в межах області становить: для 3G – 77,4%, для 4G – 63,1%.

Крім того, згідно з пунктом 14 розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1272-р „Про затвердження плану заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу”, облдержадміністрація буде активно сприяти вирішенню проблем, що можуть виникати при розміщенні базових станцій мобільних операторів або іншого відповідного телекомунікаційного обладнання. Це дасть змогу значно збільшити покриття території області широкосмуговим доступом до мережі Інтернет.