СТРАТЕГІЮ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ АДАПТУЮТЬ ДО ВИМОГ СУЧАСНОСТІ

У Полтавській ОДА відбулось засідання цільової підгрупи з розробки пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки у сфері будівництва, містобудування і архітектури, розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури, зв’язку та цифрової трансформації.

На засіданні були присутні т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації Сергій Марчишинець, депутати Полтавської обласної ради Руслан Рогов та Микола Первак, начальниця управління містобудування й архітектури Департаменту будівництва, містобудування й архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації Ірина Особік, представники Департаментів ОДА, наукових установ, соцзахисту та інші.

Як зазначив Сергій Марчишинець, стратегія регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки потребує змін для її доведення до вимог сучасності.

“Відповідно до доручення голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова профільними Управліннями та Департаментами було створено робочі підгрупи для опрацювання пропозицій які будуть внесені до Стратегії регіонального розвитку. Потім ці пропозиції розгляне головна робоча група і вони будуть винесені на затвердження сесії обласної ради. Буде проведено три засідання. Перше координаційне — відбувається сьогодні. На ньому ми розглянемо існуючу ситуацію та визначено напрямки роботи”,

повідомив Сергій Марчишинець.

Ірина Особік наголосила, що для подальшого розвитку територій необхідна містобудівна документація.

“Без містобудівної документації неможливо будівництво дитячих садочків, амбулаторій, інженерних мереж. Це повинні розуміти голови ОТГ. Відтепер вони є власниками своєї землі, робота інфраструктури, соціальні питання та стан екології залежить лише від місцевих громад. На мою думку, подальший розвиток територій повинен будуватися на питаннях саме екології тому, що екологія — це здоров’я людей, а люди — головна цінність і ресурс країни”,

сказала Ірина Особік.

“В першу чергу потрібно визначити екологічні умови, щоб бачити, які наслідки буде мати будівництво на цій території. Потрібно розуміти, яку користь принесе план розвитку територій. Стосовно містобудівної документації, то ми зіштовхуємося з тим, що багато голів ОТГ, селищних голів не розуміють навіщо вона потрібна. Треба змінюватися, йти в ногу з часом, тому давайте вносити пропозиції, розуміти один одного. Від наших рішень залежить майбутнє наших дітей, внуків, Полтавщини і України вцілому”,

зазначив Руслан Рогов.

Робоча підгрупа розглядатиме поточну ситуацію у профільній галузі на Полтавщині, а саме транспортну сферу, містобудівну документацію, питання соціального захисту населення, доступності.

Також будуть переглянуті існуючі технічні завдання на проекти регіонального розвитку та напрацьовані нові згідно з передбаченою реформою.

Джерело: ОКІА “Новини Полтавщини”