ПИТАННЯ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОБЛАСТІ ОБГОВОРЕНО ЗІ СТУДЕНТАМИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

20 лютого 2020 року під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Євгена Грекова відбулася нарада з питань реалізації Проєкту цифрової трансформації області за участю випускників та студентів вищих навчальних закладів.

Підтримуючи загальнодержавні вектори розвитку цифровізації України, Полтавська ОДА працює над розробкою концепції реалізації Програми заходів інформаційно-цифрового розвитку області, яка покликана зробити процес цифровізації ефективним та орієнтованим на результат в максимально об’єктивні терміни.

Метою Програми заходів є покращення ефективності управління та підвищення рівня безпеки і якості життєдіяльності в області, підвищення доступності цифрових сервісів і послуг для громадян, усунення людського фактору та корупційних ризиків в реалізації контролюючих функцій держави, формування безпечного інформаційного середовища на базі сучасних цифрових технологій, впровадження інноваційних та передових ІТ-рішень у всі сфери життєдіяльності області.

Заступник голови ОДА Євген Греков зазначив, що для повноцінного процесу цифровізації необхідна розвинена цифрова інфраструктура. Фактично йдеться про якість покриття широкосмуговим Інтернетом території України, особливо віддалених селищ, об’єктів комунальної та соціальної інфраструктури, багато з яких перебувають у так званому «цифровому розриві».

Саме для координації спільних зусиль влади області, громадян і бізнесу, а також для реалізації регіональної політики у сфері цифрової трансформації Полтавщини, буде створено відділ цифрової трансформації у складі Управління інфраструктури облдержадміністрації.

Щодо питання реалізації Програми заходів інформаційно-цифрового розвитку Полтавської області детально поінформував начальник Управління інфраструктури ОДА Сергій Марчишинець.

На сьогодні проведено дослідження щодо доступності та наявності широкосмугового доступу до Інтернету об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів, що надають публічні сервіси та послуги. За результатами встановлено, що станом на 01.01.2020 відсоток підключення до мережі Інтернет становить 78,6%, що на 12,5% більше, порівняно з 66,1% на початку 2019 року.

Разом з тим, наприкінці минулого року підписано Меморандум про співпрацю з ПрАТ «ВФ Україна». В рамках меморандуму ініційовано спільне дослідження щодо наявності актуального покриття швидкісним мобільним інтернетом на базі технологій 3G та 4G території області.

Також на нараді наголошено, що для реалізації концепції цифровізації області потрібні активні, ініціативні, сучасні та принципові молоді спеціалісти даної сфери. Полтавська облдержадміністрація націлена на співпрацю зі студентами та випускниками вищих навчальних закладів у пошуку та реалізації креативних ідей  у цьому напрямку.

У свою чергу, у ході зустрічі студенти мали можливість поставити запитання, поділитися своїми баченнями розвитку цифрової трансформації та запропонувати свої ідеї в даному напрямку.