ПІДСУМКИ КОНТРОЛЮ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ НА ТРАНСПОРТІ У 2020 РОЦІ

Відповідно до доручення керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби СOVID-19 на території Полтавської області в області у 2020 році створена та діяла обласна робоча група за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт та тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою МОЗ України від 21.05.2020 № 23.

До її складу ввійшли представники Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації, Управління патрульної поліції у Полтавській області, Слобожанського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки у Полтавській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України».

За період з 25 травня по 31 грудня 2020 року обласною робочою групою проведено 75 перевірок, у ході яких перевірено понад 1200 транспортних засобів. За фактами виявлених порушень складені відповідні акти.

Також відповідні робочі групи створені у містах обласного значення та районах області. За вересень-грудень 2020 року міськими та районними робочими групами проведено 840 перевірок, у ході яких перевірено понад 4 тисячі транспортних засобів. Разом з тим, контроль за дотриманням протиепідемічних заходів здійснено на всіх автостанціях області. 

Особливий акцент робочі групи роблять на дотриманні автомобільними перевізниками рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19), а саме:

– наявність та перевезення пасажирів в респіраторах або захисних масках;

– наявність біля вхідних дверей транспортного засобу спиртовмісних антисептиків;

– наявність в салоні транспортного засобу інформаційних матеріалів про необхідність використання засобів індивідуального захисту для користування автомобільним транспортом;

– наявність у кожному транспортному засобі інформаційних матеріалів для пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хвороби (СOVID-19);

– перевезення пасажирів в межах місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину.

З метою забезпечення посилення контролю за пасажирськими перевезеннями на території області робочими групами також здійснювалися перевірки транспортних засобів під час їх випуску з матеріально-технічних баз, на яких забезпечується проведення медичного огляду водіїв, їх стажування та інструктажі, а також огляд технічного стану автобусів та їх зберігання. Протягом 2020 року перевірено 25 матеріально-технічних баз.

Разом з тим, здійснювався контроль за виконанням постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 № 31 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при організації залізничних перевезень у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19)».

Відповідні рейдові перевірки обласною та місцевими робочими групами проводитимуться й у 2021 році.