ОБГОВОРЕНО ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ЩОДО ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА РОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ

23.01.2020 Управління інфраструктури провело робочу нараду щодо обговорення проблемних питань, які виникають під час опрацювання пакету документів для отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів Полтавської області.

На нараді були присутні представники ДП «Агентство місцевих доріг у Полтавській області», Служби автомобільних доріг у Полтавській області, Головного управління патрульної поліції у Полтавській області, Головного управління Національної поліції в Полтавські області, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та Управління захисту споживачів Головного Управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

На заході обговорили проблемне питання, а саме здійснення контролю за розміщенням рекламоносіїв поза межами населених пунктів, на відповідність їх нормам чинного законодавства. Адже ті норми, що прописані в постанові Кабінету Міністрів України від 05.12.2012 №1135 «Про затвердження Типових правил на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів» не дають чіткого алгоритму дій відповідних державних органів в разі виявлення порушень в даній галузі. Зокрема п. 19 вищезазначеної Постанови  не визначає механізм демонтажу рекламних засобів, що розміщені з порушенням. В подальшому постають  питання, транспортування та зберігання демонтованих рекламних конструкцій.

Також піднімались питання стосовно відсутності справляння плати до певних рівнів бюджету за користування земельною ділянкою на якій розміщено рекламоносій та суперечність  між ДБН, ДСТУ та ст. 38 Закону України «Про автомобільні дороги». За результатами наради вирішено напрацювати пропозиції для внесення змін до чинного законодавства та доопрацювати Порядок здійснення контролюючих функцій державних органі влади.

Фото: Управління інфраструктури облдержадміністрації