НАДАННЯ ІНТЕРНЕТ-СУБВЕНЦІЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ГРОМАДАМ – КЛЮЧОВЕ ПИТАННЯ ФОРУМУ “ГРОМАДА В ДІЇ”

25 лютого 2021 року Управління взяло участь в онлайн-форумі цифрової трансформації громад “Громада в Дії”.

Серед спікерів форуму були Михайло Федоров – Віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України, Олексій Чернишов – Міністр розвитку громад та територій України,  та інші експерти у галузі цифровізації регіонів.

На експертних панелях програми Форуму обговорювались:

  • можливості громад отримати субвенцію на розвиток мережі інтернету;
  • дієві практики цифрових сервісів та послуг, які можна впроваджувати в регіонах;
  • досвід впровадження реєстрів територіальних громад в ТГ;
  • переваги використання цифрових рішень в транспортній інфраструктурі;
  • вигода від цифрового управління земельними ресурсами для громад;
  • електронний документообіг та досвід комплексного впровадження такого інструменту в громадах.

Одним з ключових питань Форуму стало підключення до широкосмугового інтернету більше 6 тисяч шкіл, медзакладів та бібліотек у майже 3 тис. сіл. Зокрема мова йшла про інтернет-субвенцію, яку спрямують на підключення соціальних об’єктів, засновниками яких є територіальні громади.

“Ми плануємо забезпечити доступом до широкосмугового інтернету соціальні заклади, що розташовані у сільській місцевості, де взагалі відсутнє покриття оптичними мережами. Для цього на територіальні громади вже цієї весни буде спрямовано 500 млн грн інтернет-субвенції. Це дозволить забезпечити якісним фіксованим інтернетом близько 1,5 млн українців у сільській місцевості”,

заявив Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури.

Андрій Набок, керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри, зазначив, що для отримання субвенції головам громад необхідно зібрати інформацію про покриття волоконно-оптичними мережами у селах, що входять до складу громади. Після чого — налагодити комунікацію з операторами, які працюють в регіоні для отримання попередньої вартості ціни послуги. Останній крок — оформити заявку для отримання фінансування. Голови громад зможуть подати заявку в електронному вигляді на Порталі Дія.

Мінцифра вже опублікувала проєкт Постанови КМУ, якою врегульовують механізми надання інтернет-субвенції територіальним громадам. Ознайомитися із ним можна за посиланням.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України.