ДО РОЗРОБКИ ПРОГРАМИ ІНФОРМАЦІЙНО-ЦИФРОВОГО РОЗВИТКУ ОБЛАСТІ ПЛАНУЮТЬ ЗАЛУЧИТИ СТУДЕНТІВ ТА ВИПУСКНИКІВ МІСЦЕВИХ ВИШІВ

26 грудня 2019 року в Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада щодо реалізації Програми заходів інформаційно-цифрового розвитку Полтавщини. Засідання провів радник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. До бесіди залучили ректорів та викладачів Полтавських вишів.

«В Україні на державному рівні визнається необхідність формування цифрової економіки та цифрового суспільства. Плануємо 21 програму з діджиталізації запустити й на Полтавщині.

Але є проблема – молоді прогресивні спеціалісти у сфері інформатизації рідко приходять до влади. Я знаю, що в полтавських вишах готують фахівців, існує багато розробок. І от сьогодні ми хочемо залучити студентів, випускників до створення єдиної інформаційно-цифрової системи, щоб потім її обслуговувати».

зазначив Дмитро Лунін.

Також Дмитро Лунін повідомив, що невдовзі оголосять конкурс на посаду заступника голови Полтавської ОДА з цифрової трансформації.

Начальник Управління інфраструктури облдержадміністрації Сергій Марчишинець для покращення розуміння процесу цифрової трансформації Полтавщини представив учасникам наради концепцію Програми заходів інформаційно-цифрового розвитку. Вона передбачає повну цифровізацію сервісів у різних галузях (освіті, медицині, екології, транспортній інфраструктурі, туризмі), поєднання між собою різних реєстрів.

«У таких містах, як Харків чи Київ, уже давно люди стежать за рухом транспорту в смартфоні, а сміття вивозять не за графіком, а за рівнем наповненості баку, який відслідковують через інтернет. Це дає можливість на 30 % скоротити витрати.

У Полтавській області, наприклад, 740 бібліотек, які мало хто відвідує. Ми плануємо з них зробити центри навчання цифровій грамотності. І нам треба в ту ж сільську бібліотеку заманити людину, яка навчить користуватися інтернетом пенсіонерів. Тобто нам потрібні кадри».

розповів Дмитро Лунін.

Ректори Полтавського університету економіки і торгівлі, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавської державної аграрної академії та представники інших вишів розповіли про можливості закладів вищої освіти, спеціальності та досягнення в галузі цифрової інформації. Їхній досвід буде врахований при створенні програми інформаційно-цифрового розвитку регіону. Водночас викладачі зазначали, що дуже важко професійних IT-фахівців залучити до держслужби, адже вони часто вже з другого курсу мають високооплачувану роботу в бізнесі в Україні чи навіть за кордоном.

Джерело: Полтавська обласна державна адміністрація